Wdrożenie dla: Mokate

MOKATE to wiodący producent i eksporter produktów spożywczych, w tym kawy, napojów czekoladowych, ciastek i herbaty. Jest również istotnym dostawcą składników żywności na rynku B2B. Firma, założona na początku lat 90., teraz skupia dziewięć niezależnych podmiotów w Grupie MOKATE. Zatrudnia ponad 1700 pracowników i dostarcza produkty do ponad 70 krajów na całym świecie, z rosnącą liczbą klientów na wszystkich ważnych rynkach.

Kraj:Polska

Branża:Spożywcza

Wielkość organizacji:1001 – 5 000 pracowników

Cyfrowa transformacja dzięki Azure, Power BI i Microsoft 365 w Mokate Group.

Cele:

Zaawansowana analityka i efektywne raportowanie jako katalizator dynamicznego rozwoju Mokate

W drodze do cyfrowej transformacji objęliśmy następujące cele:

  • Wdrożenie efektywnego raportowaniaOrganizacja dążyła do implementacji efektywnego systemu raportowania, który zapewni sprawną dystrybucję danych przy użyciu spójnych metod.
  • Wzmocnienie kultury danychKolejnym krokiem w transformacji było rozwinięcie kultury danych oraz wzmocnienie odpowiedzialności za ich dokładność. Miało to na celu podniesienie jakości danych w systemach źródłowych oraz ich integracja.
  • Centralizacja danychGrupa Mokate dążyła również do centralizacji udostępnianych plików i informacji, a także wdrożenia nowoczesnych narzędzi do komunikacji w organizacji.

ROZWIĄZANIA:

Azure Data Stack, Power BI oraz implementacja platformy Microsoft 365

Grupa Mokate rozpoczęła transformacyjną podróż w celu usprawnienia procesów związanych z danymi i komunikacją.

  1. Nowoczesna platforma analityczna na AzureWdrożenie scentralizowało dane, umożliwiając szybsze podejmowanie decyzji i dostęp do informacji opartych na danych. Dzięki podejściu chmurowemu platforma jest skalowalna i gotowa na zaawansowane analizy.
  2. Pulpity nawigacyjne Product 360 i Customer 360 oparte na Power BIUlepszone procesy sprzedaży z samoobsługowymi funkcjami sprawiły, że raportowanie wzniosło się na zupełnie nowy, wyższy poziom.
  3. Integracja z Microsoft TeamsNajważniejszy czynnik sukcesu wdrożenia projektu, który zmniejszył zależność od poczty elektronicznej i usprawnił współpracę w czasie rzeczywistym.

ARCHITEKTURA:

  • Przykładowe ekrany architektury, która została wdrożona dla klienta.

REZULTAT:

Organizacja po transformacji

Wdrożenie Azure Data Stack, Power BI i Microsoft 365 przyniosło Grupie Mokate znaczące korzyści.

Wdrożenie Azure Data Stack i Power BI przekształciło raportowanie i analizę danych w firmie, zapewniając całościowy wgląd w stan jej działalności biznesowej. Raportowanie w czasie zbliżonym do rzeczywistego pozwoliło na szybsze podejmowanie decyzji, a firma nie bazowała już na raportach opartych na aplikacji Excel. Elastyczność systemu umożliwiła poszczególnym osobom wprowadzanie zmian i reagowanie na zmieniające się wyniki. Integracja danych z dziesięciu różnych systemów zaowocowała spójnym raportowaniem i lepszym podejmowaniem decyzji.

Dodatkowo, integracja danych zewnętrznych pomogła w porównywaniu produktów z trendami rynkowymi, konkurencją oraz w benchmarkach cen półproduktów lub zasobów. Na podstawie kilku dyskusji z kierownictwem najwyższego szczebla, organizacja zmieniła podejście do pracy z danymi i sposób komunikacji w zespołach.

Zastanawiasz się, jak wdrożyć nowoczesne raportowanie w swojej organizacji? Skontaktuj się z nami!